Dom i ogród Oświetlenie

BlitzWolf® BW-LT1 – Lampa dobra dla oczu

BlitzWolf® BW-LT1Oświetlenie podczas pracy jest bardzo ważnym czynnikiem kształtującym kondycję naszych oczu. Nie wystarczająco jasne światło podczas pracy może powodować różnego rodzaju choroby oczu, ale również generalne pogorszenie widzenia.

Zbyt duża jasność generowanego światła i jego zła barwa również mogą mieć negatywny wpływ na nasze widzenie w większym stopniu niż nam się wydaje.

W Internecie roi się wręcz od artykułów nawołujących do zmian naszych przyzwyczajeń związanych z korzystaniem ze światła. Po przeczytaniu kilku z nich zainteresowałem się tematem i poszukałem przyjaznych dla oczu lamp. Znalazłem tę oto lampkę.

Cechy lampy

BlitzWolf® BW-LT1 to nie tylko lampa – małe urządzenie z wieloma możliwościami. Posiada ona wiele ruchomych segmentów które pozwalają ustawić źródło światła w wielu różnych pozycjach. Dzięki temu również bez przestawiania jej możemy oświetlić duży obszar naszego miejsca pracy.

Nowoczesny design pozwoli znaleźć jej miejsce na każdym biurku. Lampka posiada wytrzymałą obudowę i zasilana jest poprzez USB.

Wyposażona jest w 48 diod LED, które zapewniają jasne, wydajne i tanie energetycznie światło.

Dlaczego jest tak dobra dla naszych oczu? BlitzWolf® BW-LT1 oświetla pole promieniami świetlnymi przepuszczonymi przez płytkę rozpraszającą dzięki czemu światło jest przyjemne dla oka, a jego ilość, która dostaje się do oka jest ograniczona.

Dodatkowym elementem optymalizującym rodzaj oświetlenia, jest płytka za diodami odbijająca z powrotem we właściwą stronę płytki rozpraszającej wszystkie promienie które nie trafiły tam od razu. Urządzenie posiada 4 tryby pracy.

  • do nauki,
  • relaksu i odpoczynku,
  • pracy nad projektami wymagającymi dużo światła
  • do snu.

Każdy z tych trybów ma też 5 stopni jasności dla pełnego dostosowania oświetlenia do potrzeb.

Światło nadawane przez diody ma bardzo szerokie spektrum i w dodatku nie rzuca ono podwójnych cieni co z pewnością ułatwi prace kreatywną z pomocą tej lampki. Mogę powiedzieć, że jest to przedmiot jaki powinien znaleźć się w domu osoby spędzającej dużo czasu przy biurku. Poleciłbym BlitzWolf® BW-LT1 zwłaszcza Nocnym Markom.

kupisz-to-tutaj_01