Hobby i Zabawki

Dron Hubsan H501S X4 5.8G FPV – ponadprzeciętne możliwości

Dron Hubsan H501S X4 5.8G FPVMoim zdaniem drony to jedna z najbardziej fascynujących gałęzi dzisiejszej technologii. Dla nas jest to już prawie codzienność, kiedy do niedawna była to fantastyka naukowa. Poszerzyły one możliwości wielu innych gałęzi. Możemy dzięki nim kręcić ujęcia, które kiedyś były niemożliwe do zrealizowania. Jednak większość tych urządzeń jest trudna w obsłudze i przede wszystkim jeszcze bardzo droga. Alternatywą jest Hubsan H501S X4 5.8G FPV.

Cechy Quadcoptera

Warto na początku zaznaczyć, że dron ten jest produkowany w dwóch wersjach, standardowej i profesjonalnej. Różnią się one pilotem wykorzystywanym do kierowania urządzeniem. Oznacza to, że pojazd ten jest dobrym wyborem zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych dronowiczów. Producent wyposażył go w kamerę rejestrującą obraz w jakości Full HD która zapewni niesamowite zdjęcia i filmy. Na pokładzie drona umieszczony został także GPS dzięki któremu pojazd ten posiada wiele praktycznych funkcji, które postaram się pokrótce opisać. Warto wspomnieć, że system GPS zaimplementowany w tym urządzeniu jest w wersji globalnej, dlatego działa w każdym kraju.

Co jeszcze ma Hubsan H501S X4 5.8G FPV

Tryb automatycznego powrotu, zapewnia, że urządzenie nawet jeśli opuści obszar działania kontrolera, nie spadnie na ziemie, ani nie będzie lecieć dalej w jednym kierunku. Tryb ten powoduje, że urządzenie wraca do punktu startu.  Może on zostać uruchomiony nie tylko poprzez opuszczenie strefy w której możemy kontrolować pojazd, lecz także za pomocą specjalnego przycisku na pilocie. Warto również nadmienić, że zasięg kontrolera wynosi do 300m. Kolejną ciekawą funkcją jest Tryb podążania. Za jego pomocą nie musimy sterować dronem i możemy sprawić, by podążał za sygnałem wysyłanym przez kontroler. Daje nam to wiele możliwości. Możemy nagrywać nasze wyczyny sportowe czy inne przygody z powietrza nie potrzebując przy tym zdalnie sterować pojazdem latającym.
Tryb headless pozwala na dużo łatwiejsze i bardziej intuicyjne sterowanie. Magnetometr umieszczony na „pokładzie” drona ustala sobie kierunki bezwzględne, dzięki czemu wychylenie drążka w przód powodować będzie ruch pojazdu „od nas”, a nie ruch na przód względem czoła pojazdu. Możemy więc bez obaw obracać jego front w dowolną stronę, a kierunek ruchu pozostanie nie zmieniony.

A poza tym…

Wygląd drona jest wręcz kosmiczny. Dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych, czarno złotym i biało złotym. Sam nie mogę się zdecydować który mi się bardziej podoba bo oba wyglądają świetnie. Pojazd waży lekko ponad 400g co czyni go łatwym w transporcie i mobilnym. Silniki w które urządzenie zostało wyposażone są bezszczotkowe co oznacza, że są dużo wytrzymalsze i silniejsze oraz nie potrzebują okresowego wymieniania szczotek. Bateria Litowo-Polimerowa o pojemności 2300mAh dostarcza motorom mocy potrzebnej na około 20 min lotu. Do pełnego naładowania potrzebuje zaledwie 150min, a ładowana może być prądem z sieci.

Podsumowując

Hubsan H501S X4 5.8G FPV oferuje ogromne możliwości i funkcje w cenie nieporównywalnie niższej niż konkurencja. Nie musimy się również martwić, czy moduł GPS będzie funkcjonował w naszym kraju, co jest zdecydowanie im plus na rzecz tego własnie drona.

tutaj-to-kupisz_400x200