Hobby i Zabawki

Gogle Skyzone 3D FPV – bardzo fajna rzecz

Gogle Skyzone 3D FPVTematyka dronów, pomimo tego, że jest mi najbardziej obca ze wszystkich dziedzin dzisiejszej technologii, fascynuje mnie i ciekawi. Dlatego kiedy usłyszałem pochlebne słowa na temat tego urządzenia zdecydowałem się poczytać trochę i dowiedzieć się o nim jak najwięcej.

Widok 3D

Zdecydowanie najbardziej zaskoczył mnie fakt, że gogle te mają możliwość wyświetlania obrazu 3D. Na początku nie pojmowałem jak wielkie ma to znaczenie w lataniu dronem. Sterowanie dronem nie wiele różni się od poruszania się w zwykłym świecie, a nawet można powiedzieć, że jest dla nas dużo trudniejsze ponieważ sterujemy obiektem latającym. Właśnie dlatego trójwymiarowość jest nam najbardziej potrzebna. Dzięki temu lepiej możemy oceniać odległości dzielące nas od przeszkód czy też pozwala na większą immersje w lataniu.

Na szczęście jeżeli ktoś jest fanem dwuwymiarowego obrazu to również gogle te posiadają opcje działania w trybie 2D. Wszystko co widzimy za pomocą naszego drona może być nagrywane za jednym kliknięciem. Równie łatwo możemy wykonywać zdjęcia.

Mój znajomy zachwalał praktyczność i wygodę tego urządzenia. Jest ono bardzo lekkie, a pasek i samo urządzenie wygodnie przylega do twarzy po założeniu.

Trochę o działaniu

Specyfikacja techniczna urządzenia jest bardzo zachęcająca. Gogle mają wbudowany odbiornik potrzebny do generowania obrazu w 3D, lecz niestety oprócz tego, potrzebujemy kamery 3D takiej jak na przykład SKY301 jak i transmitera podwójnego.

Oprócz tego posiada wbudowaną przednią kamerę za pomocą której możemy również nagrywać obraz na kartę pamięci. Gogle Skyzone 3D FPV wyposażone są w bardzo czułe sensory, które dokładnie wykrywają wszystkie ruchy głowy.

Odbiorniki w tych goglach mogą pracować na 4 pasmach i łącznie aż na 40 kanałach. System dwóch równocześnie działających anten pozwala na odbieranie obrazu zawsze w jak najlepszej jakości niezależnie gdzie znajduje się źródło sygnału, czyli kamerka na dronie czy innym RC.

Wygląd gogli Skyzone 3D FPV także jest bardzo nowoczesny, a same gogle są solidnie wykonane. Nie uświadczymy żadnych ostrych krawędzi czy nadlewek z plastiku.

Cena za same gogle również nie jest wygórowana chociaż to zależy od tego gdzie chce się je kupić. Ja polecam:

knefel-001

Jeśli szukasz czegoś nieco tańszego do odbioru obrazu z kamery na dronie to również mogę polecić inny SKYZONE