Elektronika

Icanany RK-03 – coś więcej niż statyw

Icanany RK-03Świat fotografii i filmu pełen jest różnego rodzaju gadżetów. Niektóre z nich dają nowe możliwości, inne zaś pozwalają uzyskać ciekawe efekty.  Na rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów statywów czy trójnogów. Jest jednak Icanany RK-03 który daje zupełnie nowe możliwości niż klasyczne akcesoria tego typu.

Jak się prezentuje Icanany RK-03

Wygląd urządzenia jest bardzo nowoczesny i przyjemny dla oka. Niestety występuje ono tylko w jednym wariancie kolorystycznym. Ergonomiczny kształt pozwoli bezproblemowo transportować ten gadżet. Rozkładany trójnóg nadaje Icanany RK-03 potrzebnej mu stabilności na praktycznie dowolnej powierzchni.

Jakie daje możliwości

To urządzenie pozwala na zautomatyzowane tworzenie panoram i timelapsów za pomocą aparatu w telefonie czy jakimkolwiek innym urządzeniem, które nie posiada obiektywu szerokokątnego. Zapewnia to obrotowa głowica o zakresie obrotu 360° do której możemy przyłączyć praktycznie dowolne urządzenie do nagrywania do masy 500g. W zestawie otrzymujemy również adapter do kamer GoPro, więc jak mniemam jest również kompatybilna z urządzeniami od tego producenta.

W przypadku telefonów wspierane jest zarówno filmowanie w pionie jak i w poziomie. Nie musimy  się dzięki temu martwic że źle zamontujemy telefon, a urządzenie przewróci się. W zestawie producent dołącza pilot który pozwala na zdalne sterowanie urządzeniem. Możemy zmieniać prędkość i kierunek obracania, a także możemy uruchomić tryb Time-lapse, za pomocą którego możemy otrzymać ciekawy efekt podczas montażu.

Możemy także zdalnie wykonywać zdjęcia. Producent również zapewnia o kompatybilności z systemami IOS i Android. Bateria w którą zostało wyposażone to urządzenie pozwala na 3 godziny pracy od pełnego naładowania. Jest to moim zdaniem wartość wystarczająca zwłaszcza że urządzenie, jak pisze producent, ładuje się bardzo szybko. Rozmiary Icanany RK-03 pozwalają na łatwe przenoszenie go i dają wiele możliwości montażu. Można na przykład zamontować gadżet na dachu samochodu czy na kasku rowerowym i uzyskać w ten sposób ciekawe efekty.

Dla kogo to gadżet

Wielka zaletą oprócz możliwości jakie daje to urządzenie, jest jego cena praktycznie nieporównywalnie niższa niż u konkurencji. Producent reklamuje go jako następcę selfie sticka co moim zdaniem jest bardzo prawdopodobne.  Gadżet ten jest godny polecenia każdemu amatorowi fotografii czy filmowania jak również i vlogerowi szukającemu ciekawych rozwiązań do swoich produkcji.

 

tutaj-to-kupisz_400x200