Gadżety oświetleniowe

Nitecore TM16GT – potworna moc w niewielkiej latarce

Nitecore TM16GTWyprawę w nieznane bez dobrej latarki można by nazwać co najmniej nieroztropną decyzją. W lesie, jaskini czy w górach, latarka jest, obok śpiwora i namiotu, niezbędnikiem każdego podróżnika. Jednak którą wybrać? Wszystko zależy od naszych potrzeb i zasobności portfela. Na rynku można znaleźć wiele różnych latarek. Jedne oferują wytrzymałą baterie, drugie dużą moc świetlną. Wśród nich można znaleźć również takie, które są odporne na wstrząsy i wodę.
Nitecore TM16GT powinna zapewnić wszystko to i wiele więcej.

Skąd ta moc?

Ze specyfikacji technicznej wynika, że latarka ta posiada olbrzymi zasięg promienia świetlnego sięgający 1003 metrów o jasności aż 3600 lumenów.

Zapewniają to 4 wydajne energetycznie diody LED firmy CREE, których moc zwiększona jest jeszcze przez lustra w systemie PDOT w głowicy latarki. Jest to na pewno wielka zaleta tego urządzenia. Taka moc pozwala na oświetlenie dalekich celów co może przydać się na przykład podczas polowań.

Wytrzymała bateria umożliwia aż 610 godzin pracy latarki. Do wyboru mamy również 5 różnych zakresów natężenia światła od bardzo niskiego do trybu turbo, a do tego 3 tryby specjalne w tym SOS i stroboskop.

Zmieniamy je za pomocą dwóch przycisków na urządzeniu co pozwala korzystać z niego bez potrzeby angażowania obu rąk. Obudowa wykonana jest ze stopu aluminium wykorzystywanego w lotnictwie. Dzięki temu latarka odporna jest na upadki z wysokości do 1,5 m. Producent wyposażył sprzęt w system regulacji temperatury ATR dzięki czemu, pomimo swojej wielkiej mocy, urządzenie pozostaje chłodne i wygodne w użytkowaniu.

Dodatkowe funkcje Nitecore TM16GT

Nitecore TM16GT posiada możliwość zamontowania go na trójnogu co daje możliwość skorzystania z niego jako oświetlenie miejsca w którym biwakujemy lub jako źródło światła potrzebne do robienia zdjęć czy nagrywania filmów. Urządzenie posiada również system monitorowania napięcia baterii i poziomu naładowania. Jedną z największych zalet moim zdaniem jest ochrona przed odwrotną polaryzacją dlatego nie uszkodzimy urządzenia wkładając baterie w zły sposób. Jego waga jest również zadziwiająco niska, kiedy weźmiemy pod uwagę jego niesamowitą moc, gdyż wynosi ona tylko 521g.

Latarka ma nie tylko zastosowanie w podróżowaniu poza miastem, przyda się również każdemu kto potrzebuje oświetlać drogę w mieście, w miejscach do których nie dociera światło latarni. Ludzie którzy pracują w miejscach bez dostępu światła z zewnątrz również docenią moc i funkcjonalność tego sprzętu. Warta wspomnienia jest cena, która jak na taką moc jest niska, za latarki o podobnej specyfikacji technicznej, firm konkurencyjnych, zapłacilibyśmy jej wielokrotność.

Jest więc to produkt zarówno dla specjalistów jak i amatorów w różnych dziedzinach. Można go kupić za złotówki. Link znajdziesz poniżej.

tutaj-to-kupisz_400x200