Komputerowe

XIAOMI Mipad 2 – Lider wśród tabletów

XIAOMI Mipad 2 64G Intel CherryCzy można gdzieś kupić dobry tablet poniżej 1000zł? Oczywiście, choć czasem trzeba na niego poczekać kilka tygodni.

Tablety można wykorzystywać w codziennym życiu na wiele sposobów. Mogą  być one źródłem rozrywki, informacji, narzędziem do pracy.

Tablety są pewnym pomostem pomiędzy telefonami a laptopami. Dlatego chciałbym przedstawić ciekawą propozycje marki Xiaomi. Flagowiec tej korporacji nazywa się Xiaomi Mipad 2 i jest tabletem wyróżniającym się na tle konkurencji.

Główne zalety Mipad 2

Po pierwsze cena jest znacznie niższa niż u innych producentów a po drugie jego możliwości zaskakują patrząc właśnie na jego cenę.

Tablet z zewnątrz wygląda dobrze i nowocześnie. Krawędzie gładko zaokrąglone dodają mu potrzebnych walorów.

Dostępny jest on niestety tylko w jednym kolorze ale wygląda w nim naprawdę dobrze. Laptop jest płaski oraz bardzo lekki, przez co wygodnie się go nosi.

Ekran o przekątnej 7.9 cala jest bardzo wygodny w użytku zarówno jedno jak i oburęcznym.

Całość obudowy oprócz części szklanej zrobione jest z metalu dzięki czemu urządzenie wydaje się twardsze i solidniejsze

Za płynność działania interfejsu odpowiada system Android 5.1(MIUI) oraz czterordzeniowy procesor Intel Cherry-Trail Z8500 1.84Hz.

Tablet ma wbudowane 2 GB pamięci operacyjnej oraz dysk o pojemności 64 GB na którym pomieścimy swoje zdjęcia, dane i aplikacje. Urządzenie wyposażone jest w dwie kamerki: tylną 8 MP i przednią 5 MP.

Do łączności znajdziemy w nim takie funkcje jak WiFI i bluetooth rzecz jasna.

Jednym z większych atutów urządzenia jest wytrzymała bateria o pojemności 6190mAh, która pozwala na słuchanie muzyki przez sto godzin i czytanie przez 12,5 godziny na jednym naładowaniu.

Bateria jest bardzo wydajna i szybko się ładuje.

A propos: Tablet posiada tryb czytania, w którym zmniejsza emisje niebieskiego światła z ekranu, co zmniejsza efekt zmęczonych oczu. Obraz wyświetlany jest w bardzo wysokiej rozdzielczości 1,5 razy większe niż full HD.

Sprawdza się również jako czytnik ebooków, gdyż obsługuje on większość formatów w których są one zapisywane.

Godny polecenia artystom szukającym czegoś do rysowania, ludziom biznesu chcącym zastąpić tradycyjny papier i długopis na coś bardziej zaawansowanego, ale również każdemu kto lubi poczytać sobie, pograć czy obejrzeć film w swoim domowym zaciszu. Zdecydowany lider pośród tabletów tej klasy.

Oryginalna nazwa produktu: XIAOMI Mipad 2 64G Intel Cherry-Trail Z8500 Quad Core 1.84GHz 7.9 Inch MIUI OS Tablet

Tutaj kupisz Xiaomi Mipad 2