Sportowe

Xiaomi Ninebot Mini 700W – Niedostępne cudo

Original-Xiaomi-Ninebot-Mini-700WW filmach takich jak „Powrót do przyszłości” widzimy latające deski tak zwane Hoverboardy. Niestety, nie mamy jeszcze technologii, aby opracować takie urządzenia, jednakże, tworzymy zamienniki. Jednym z nich, mającym w przyszłości zastąpić , przynajmniej w jakimś stopniu poruszanie się pieszo, jest Xiaomi Ninebot Mini 700W.

Zainteresowałem się tym urządzeniem, poczytałem specyfikacje oraz rozmawiałem z użytkownikiem takiego sprzętu. W skrócie, bardzo praktyczny następca roweru czy deskorolki.

Ninebot waży zaledwie 12.8 kg. Jest wygodny w przenoszeniu, poręczny i łatwy w użytkowaniu. Jak Marcin powiedział, w piętnaście minut stajesz się mistrzem. Obudowa ze stopu magnezu nadaje urządzeniu wytrzymałości i stabilności.

Oryginalna nazwa: Original Xiaomi Ninebot Mini 700W Balance Stand up Electric Scooter 

Jadąc podobno ciężko się wywrócić, gdyż pojazd wyposażony jest w autostabilizacje. Ninebot posiada zestaw świateł w kilku kolorach zapalających się w różnych sytuacjach.

Szczególnie ciekawe, oprócz świateł drogowych, świateł tylnych i hamowania są światła migania. Dzięki temu teoretycznie możemy poruszać się po ulicy. Nie wiem jak prawnie wygląda sprawa, jednak specyfikacje techniczne umożliwiają taką jazdę.

Zawrotne możliwości Xiaomi Ninebot Mini 700W

Rozpędza się on do prędkości 16km/h  co moim zdaniem jest znaczącą wartością. Silniki, które pozwalają urządzeniu rozpędzić się do takich prędkości mają moc 700W. Jednakże, pomimo takiej mocy pracują zadziwiająco cicho, a samo urządzenie nie wymaga szczególnego zajmowania się nim.

Zadziwiająca jest moc baterii. Pozwala ona na przejechanie 22km na jednym naładowaniu. Mimo to jest lekka i szybko się ładuje.

Najciekawszą funkcją jaką posiada ten pojazd jest możliwość zdalnego sterowania nim przez bluetooth za pomocą aplikacji na telefonie. Daje to niesamowitą ilość możliwości jak i ogólną frajdę z użytkowania.

Wielkim plusem jest to że jest to gadżet dla każdego, Nastolatek, dorosły człowiek, dziecko czy nawet jakiś zwariowany staruszek może korzystać z Ninebot.

Moim zdaniem te urządzenia wyprą kiedyś inne sposoby poruszania się jak rower czy skutery zwykłe a za czynnik decydujący w zakupach danego sprzętu będziemy brać, oprócz siły silnika czy sterowności, ilość dodatków. A Ninebot to właśnie ma. Możecie go obejrzeć tutaj.

I tu pojawia się pewien problem Marcin (mój serdeczny kolega) przywiózł sobie to cudeńko z wakacji w Amsterdamie. Do Polski niestety nie można zamówić.

Jeśli lubisz takie sprzęty możesz spróbować przeszukać kategorię.

skutery-deskorolki